שינויים והתאמות

האדם הוא מטבעו סתגלן, ההתחלה קשה, אנחנו די לא מוצאים את עצמנו בסיטואציה חדשה, גם אם ציפינו לה ואפילו אם תיכננו אותה, ברוב הפעמים אנו פוחדים ממה יהיה אם… אם השינוי לא יצדיק את עצמו, אם יהיה גרוע יותר ועוד, אבל כמו שאנו תמיד אומרות במגייסת "את ה"לא" כבר יש לך, מקסימום תצליחי".
את הסיפור שלנו כולם מכירים. אנחנו שקופות וכל הקישקע שלנו מונח בכל מדיה אפשרית, מתוך אמונה שאם אנחנו עברנו את זה, כולם עוברים את זה, ואם כבר עברנו והסקנו מסקנות אז אולי כדאי לחלק אותן לעולם.
לפני שנה החלטנו לצמוח. ובאמת צמחנו, שכרנו עוד משרדים, התאמנו את כל התנאים הפיזיים לצמיחה הממשמשת ובאה עלינו לטובה. ההחלטה הייתה טובה ונכונה לאותה נקודת זמן שקיבלנו אותה.
בפועל קצב הצמיחה לא היה כפי שציפינו, ונשאלת השאלה, מה עושים? בוכים או מתאימים ואז יוצאים לצמיחה חדשה מהנקודה בה עצרנו?
וכמו שאתם מכירים אותנו, אנחנו מהמצמיחות. עשינו התאמות למצב החדש, נכנסנו לתקופת ביניים, של התארגנות וממש עוד מעט נתחיל במימוש התוכנית החדשה.
מה המסקנות? אל תפסיקו לתכנן את הצמיחה שלכם, זה מפחיד, צריך אומץ אבל זה שווה.
יש מיליון סיבות מדוע לא לעשות שינוי מצמיח וסיבה אחת ממש טובה מדוע כן, היכולת שלנו להגיד לעצמנו, עשינו!
זו הייתה שנה מלמדת מאוד.
למדנו שכדאי לצמוח במדרגות ועם גמישות מחשבתית ופיזית, שתהיה לנו את האופציה להתאים את עצמינו למצב החדש בלי פגיעה משמעותית במצב הקיים.
במנעד של בין הכל לכלום, יש הרבה באמצע, קחו את המנעד ופרקו אותו לסעיפים/משימות/שלבים והתקדמו שלב אחרי שלב. ברוב המקרים תצליחו ואם לא אז תמיד יש את האפשרות לחזור אחורה, אך הפעם לא תצטרכו לחזור את כל הדרך (ממש כמו בספרינטים). יש מצב שתצטרכו לחזור רק שלב אחד ולאחר זמן להמשיך משם.
למדנו שיש דברים שאינם בשליטתנו ואין לנו דרך לנבא אותם או לחשב אותם, ולכן לא צריך ממש להתעכב, תנו לעצמכם יום לבחון מה קרה ואיך, הסיקו מסקנות, אל תתעלמו, התאימו את עצמיכם והמשיכו הלאה.
למדנו שהדרך להצלחה, רצופה באכזבות וכישלונות, והשאלה הגדולה היא כיצד מתמודדים איתם, כשותפות וכבעלות עסק, למדנו שאנחנו מתמודדות מצוין, אנחנו לא מאשימות ולא שופטות ויש לנו אחת את השנייה להישען עליה, ובכל פעם שאחת מרכינה מבט השנייה מרימה אותה ולהיפך.
אל תוותרו על החלומות שלכם, סמנו את המטרות שלכם.ן, סללו את הדרך (כי הדרך לא פחות חשובה), קחו סיכונים, מחושבים אבל קחו אותם, ולא פחות חשוב, תבחרו נכון את מי שירוץ איתכם את כל הדרך
Welcome 2023
בוגרות ומבוגרות קצת יותר, חכמות ומנוסות קצת יותר, מוכנות אלייך ומקבלות אותך באהבה 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.