כללי עשה ואל תעשה בחיפוש עבודה

 

הכינו קורות חיים. עשו אותם מרשימים ומפורטים. יש היום אמצעים רבים להכנת קורות חיים. לא צריך לזגזג למשמע כל הערה אבל צריך לשים לב לדברים הבאים:

  1. שנת לידה, כתובת, מצב משפחתי, גילאי הילדים ובי"ס התיכון שלמדתם בו – כל אלה לא רלוונטיים לקורות החיים שלכם. אנחנו מלמדים את החברה שלנו להיות שוויונית, לא להפלות מועמדים/ות. אז בואו "נעיף" את הפרטים הלא רלוונטיים הללו מקורות החיים שלכם.
  2. אל תהיו מעורפלים. רשמו בראש קורות החיים בתמצית מהן היכולות המשמעותיות שלכם ומה אתם מחפשים בתפקיד הבא.
  3. היו מדויקים בתיאור התפקידים שעשיתם. בראש ובראשונה בהגדרת התפקיד. זכרו ש"יותר" זה לא בהכרח "טוב יותר". לפעמים שם מפוצץ למשרה לא אומר כלום.
  4. התאימו קורות חיים למשרה. בעולם שופע ורסאטיליות (בין אם היא טובה או לא) אנחנו עושים המון בכל תפקיד. אם אתם מחפשים/ות תפקיד שיכול להיות רלוונטי במספר עולמות תוכן הדגישו את ההתאמה שלכם לתפקיד.
  5. אל תתעצלו – כל מה שכתבתי עד עכשיו מחייב השקעה:-)
  6. נהלו רישום עד כמה שניתן מדויק בנוגע לקורות החיים ששלחתם/ן. מאד מבאס לשמוע מועמד/ת שלא יודע/ת מה רוצים ממנו/ה ולוקח לו/ה זמן להיזכר.

הגעתם לראיון שימו לב –

  1. הגיעו מוכנים /ות לראיונות עבודה – עשו עבודה מקדימה. היום אפשר לדעת הכל על כולם. דעו לאן הגעתם/ן, מי מראיין אותכם/ן, מה החברה מחפשת ומה יהיה הערך המוסף שלכם./ן
  2. מכירים/ות את השיר של שלמה ארצי – "תהיה כבר אמיתי איתי"? אז תהיו אמיתיים/יות. אותנטיים/יות. לומר "אני לא יודע" זו תשובה מעולה. העיקר לא לומר דברים שאינם אותנטיים/יות ואתם/ן לא עומדים/ות מאחוריהם.
  3. מותר להגיד למראיין שאתם/ן מעוניינים/ות במשרה. חשוב אפילו לומר את זה. הגישה שבה לא חושפים רגשות כדי לשפר עמדות לא תופסת היום. אנחנו בעולם פתוח ורגשות זה משהו נפלא. מותר להגיד "אני מעוניין" זה לא יוריד לכם/ן את הצעת השכר.
  4. היו מציאותיים/יות. תשאפו גבוה אבל אל תכוונו גבוה מדי. חפשו עבודה אבל אל תתפשרו בכל מצב. השכר שלכם/ן הוא חלק מהמיצוב שלכם/ן. בדקו טוב טוב מה השכר הראוי לניסיון שלכם/ן ולמקצוע שלכם/ן. ואל תלכו שבי אחרי אנשים שזורקים מספרים בלי לדעת מה עומד מאחוריהם.

אנחנו בצוות מגייסת מלווים מדי יום מועמדים/ות, למשרות שלנו וגם כאלה שלא, כדי להוביל אותכם/אתכן להצלחה.

הלקוחות שלנו הם המועמדים והמועמדות שלנו.

אל תהססו לפנות אלינו כדי לקבל סיוע ותמיכה.

גם אם המענה לא מיידי, אני מתחייבת, אנחנו עונות לכולם/ן.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.