לנהל את הקריירה שלך

לנהל את הקריירה שלך כמו ריצת מרתון ולא ספרינט.

בניגוד לתחושה שמביאה איתה התקופה, קריירה אנחנו בונים לאט, בסבלנות, בלמידה, באימונים והתמדה.

כמו בריצות הארוכות, אתה מתחיל בנפח ק"מ נמוך, אימוני כח לחיזוק הגוף והיציבות, ואימוני טכניקה לשיפור התנועה, בדיוק אותו הדבר בניהול הקריירה שלך.

מתחילים מלמטה, בונים יסודות טובים, מתמקצעים, מתאמנים, לוקחים על עצמינו פרויקטים חדשים, מרחיבים את היכולות המקצועיים והניהוליים שלנו (לאו דווקא ניהול אנשים), ולבסוף דואגים כל הזמן להתעדכן, לקרא, ללמוד ולהשתפר.

לשם כך אנחנו צריכים תמיכה מקצועית ומנטלית.

להיות במקום שטוב לכם, מקום שמקדם ורואה את היכולות שלכם, ומצמיח אתכם בתוכו.

תבנו את עצמכם בתוך הקהילה המקצועית שלכם, דאגו להשתתף בכנסים מקצועיים הנוגעים לתחום העיסוק שלכם, לייצר רשת של קשרים עסקיים, חברתיים ומקצועיים, שתוכלו להשתמש ולהיעזר בהם, לשתף ידע, להתייעץ, להתמודד עם האתגרים המקצועיים או העסקיים.

והכי חשוב תשאפו להיות הכי טובים במה שאתם עושים.

כל זה לוקח זמן. בניית יסודות רחבים וחזקים הם השלב שבו אנחנו משקיעים את רוב הזמן והמשאבים שלנו, כשאנו רצים, בונים בית, מתכוננים למחקר, בונים מערכת, מפתחים מוצר, או מפתחים קריירה.

התשתית היא החלק החשוב והארוך, ושם אתם צריכים להשקיע את רוב האנרגיה שלכם, להבין שאורך רוח ובניית הרבדים התשתיתיים הם קריטיים לבניית מסלול קריירה, יציבה, צומחת ומתפתחת.

ואתם המעסיקים, זהו את אותם עובדים, והיו שותפים לתהליך שלהם, תמכו בהם והצמיחו אותם, למדו וחשפו אותם לטכ' ומתודולוגיות חדשות. תיהנו מהתקופה בה העובד שלכם בונה את עצמו, ותזכו בעובדים מרוצים, עם יציבות תעסוקתית שתורמים, מחזקים ומפתחים את הארגון שלכם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.