להפנים

להפנים.

יש מצבים שצריך להפנים. לנשום אותם עמוק עמוק פנימה. להיישיר אליהם מבט ולהבין שמה שהיה לא יהיה יותר ושאין דרך חזרה. זה לא ישתנה, הוא לא ישבר, היא לא תתחרט ואין אלא להמשיך הלאה.

ועכשיו קחו את זה כל אחד לנקודת השבר שלו. מי שפוטר, מי שהפסיד את הונו, סיפור אהבה שנגמר או פטירה של מישהו יקר. היכולת שלנו להפנים מצבים מורכבת וכל אחד מתמודד איתה בדרך אחרת. יש מי שמכחיש, ומי שנלחם. יש מי שבטוח שאם הוא יעצום חזק את עיניו זה ייעלם, השבר היה כלא היה. היכולת להפנים את המצבים הללו, לייצר מחשבה שהולמת את המציאות (ולא ההיפך), תתן לנו את הכלים להמשיך הלאה. קחו את הזמן לייצר תהליך של הפנמה. הוא נחוץ והכרחי כדי להמשיך הלאה. אל תילחמו בתחושות וברגשות. זה לא יעזור. חבקו אליכם חזק את הקושי ומפה צאו לדרך חדשה.

יושבים מולי מועמדים שלא מוכנים להפנים. הם חיים את הארגון, התפקיד, הקשרים החברתיים בארגון שהם כבר לא חלק ממנו. יושבים מולי מנהלים שלא מפנימים את גודל האחריות שבניהול העובדים שבאחריותם, ועוד אינספור דוגמאות למצבים רבים ומשתנים. שאלו את עצמכם אם הפנמתם? אם יש לכם סיפור מסודר בראש למה שקרה לכם? האם אתם מודעים למה שקרה? לסיפור האמיתי…לא למה שבחרתם להאמין בו. כשתדעו שכן אז תתחיל הדרך האמיתית לתחנה הבאה. לאתגר הבא. לתפקיד הבא. לזוגיות הבאה. ואולי זו בכלל שאלה של מודעות…אבל זה כבר לפעם הבאה.

בינתיים תפנימו…

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.