בלוג מגייסת

במקום לשאול, תעשו

במקום לשאול, תעשו
במקום לחכות, תפעלו
במקום להתעניין, תבדקו
במקום לגשש, תתקשרו
במקום לחשוש, תבטחו
תהיו בעשייה. זה עובד מעולה

בפעם הבאה, אל תשאלו אם אפשר לשלוח קוח, פשוט תשלחו
אל תשאלו אם יש לנו משרה, כנסו לאתר שלנו
אל תחפשו אנשים שמכירים אותנו, תתקשרו
אנחנו נחמדות, מקצועניות, מכילו וסבלניות
צוות מגייסת💙💙💙💙💙💙💙
(מספר הלבבות גודל, ואנחנו איתו)

תנו לאתגרים שלכם/ן לגדול אתכם/ן

ככל שהאתגרים גדלים העניין גדל.
מה יגרום לנו להרגיש סיפוק בעבודה? כבר מזמן אנחנו יודעים שהשכר הוא לא הגורם. הוא חשוב, הוא נחוץ אבל לא הוא גורם לנו להרגיש שאנחנו ממצים את היכולות שלנו.
זה הקידום? גם זה נכון חלקית.
אנחנו זקוקים לסביבת עבודה שבה אנחנו מרגישים מוערכים. שיש לנו מנהל.ת שיודעים לקדם ולפתח אותנו. אנחנו זקוקים לעשייה, לדינאמיות.
בדקו את עצמכם. מתי בפעם האחרונה הגעתם לעבודה בכיף? מתי אמרו לכם שהעשייה שלכם מועילה, טובה, נכונה?
מתי חשבתם לחפש עבודה והבנתם שאתם רוצים להישאר במקום שבו אתם עובדים היום?
ומתי חשבתם שהגיע הזמן למצוא את האתגר הבא?

בכאן ועכשיו של החיים, תהיו במקום שנכון לכם.
תנו לאתגרים שלכם לגדול אתכם

על סביבת עבודה, סיפוק ואתגר

כל שהאתגרים גדלים העניין גדל.
מה יגרום לנו להרגיש סיפוק בעבודה? כבר מזמן אנחנו יודעים שהשכר הוא לא הגורם. הוא חשוב, הוא נחוץ אבל לא הוא גורם לנו להרגיש שאנחנו ממצים את היכולות שלנו.
זה הקידום? גם זה נכון חלקית.
אנחנו זקוקים לסביבת עבודה שבה אנחנו מרגישים מוערכים. שיש לנו מנהל.ת שיודעים לקדם ולפתח אותנו. אנחנו זקוקים לעשייה, לדינאמיות.
בדקו את עצמכם. מתי בפעם האחרונה הגעתם לעבודה בכיף? מתי אמרו לכם שהעשייה שלכם מועילה, טובה, נכונה?
מתי חשבתם לחפש עבודה והבנתם שאתם רוצים להישאר במקום שבו אתם עובדים היום?
ומתי חשבתם שהגיע הזמן למצוא את האתגר הבא?

בכאן ועכשיו של החיים, תהיו במקום שנכון לכם.
תנו לאתגרים שלכם לגדול אתכם

מה הקשר בין רשימת מכולת וגיוס?

זה הכל עניין של הגדרה.

כמו רשימת קניות במכולת. אני רוצה גם וגם וגם…

כך גם הגדרה מוצלחת למשרה. אם ההגדרה נכונה, אם מי שמגייס מבין את ההגדרה, תהליך הגיוס יהיה יעיל ממוקד וקל. הבלגן מתחיל, כמו בסופר, שמתחשק לנו עוד, או לטעום משהו, או כשאנחנו מבקשים לקנות משהו שאנחנו ממש לא מבינים מהו.

תעצרו רגע. תדייקו. מנהל כללי הוא לא תמיד מנכ"ל, חשב הוא לא סמנכ"ל כספים, מנהל חשבונות עד מאזן לא ירצה לעשות רק צד ספקים, מנהל מחסן הוא לא נהג הפצה, מזכירת לשכה היא לא עוזרת אישית. עו"ד מסחרי הוא לא עוד נדל"ן. (כל המשרות לנשים וגברים כאחד) תדייקו. תבינו לעומק את התפקיד שאתם מגייסים אליו.

תשאלו עוד 2 שאלות את המנהל המגייס.מינימום תלמדו, מקסימום תצליחו💙

מבטיחות להוביל אתכם להצלחה. רק תכינו לנו רשימה מדויקת 💙💙💙

ימי המבחן של נשות ואנשי הגיוס

אלו הם ימי המבחן האמיתיים של אנשי ונשות הגיוס בארגונים.
ידענו שזה יקרה, לא חשבנו שזה יהיה במימדים ובהיקפים כאלו גדולים.
מדי יום, מספר רב של מועמדים מסירים מועמדות, מבטלים הגעה לראיונות וכל זאת בגלל שהיה מישהו שעבד מהר יותר, היה מי שהחתים אותם ודאג לא לתת לזמן לעשות את שלו.
אם עד היום ארגונים ומגייסים בארגונים ניהלו תהליכים בקצב של הארגון, על פי לוחות הזמנים שהיו נכונים לארגונים ולמנהלים בו, נראה כי למועמדים/ות של היום לוחות הזמנים האלה לא עובדים.
"בזמן שלקח לה לתאם לי ראיון, כבר עברתי שלושה ראיונות וחתמתי על חוזה". "תבקשי מהם להקדים את הראיון, אני אמור לקבל חוזה כל יום".
פעם, לא נתנו לזה מקום בתהליך הגיוס. יש ביננו כאלה שעדיין רואים במשפטים מהסוג הזה סוג של מניפולציה.
הגיע הזמן גם עבור המגייסים להחליף תקליט.
This is your money time
לא רק לדבר על רוח חדשה, שינויים, תהליכים, אדפטציות ועוד אלא באמת לעשות את זה.
להבין שאם לא ננהל תהליך גיוס מקצה לקצה בלוחות זמנים מהירים ובקצב שמתאים למהירות הסיבים האופטיים שאנחנו עובדים עליהם ניתקל מדי יום במועמדים/ות שיסירו מועמדות ונשרוף המון זמן על תהליכים שלא יסגרו בזמן.
לזמן יש מימדים רבים. עכשיו המימד הוא הכאן והעכשיו.

לבנות את עצמנו

השבוע, אם במקרה עוד לא שמעתם 🙂, בנינו מטבח חדש בביתנו.

ואז יום לפני ההרכבה הגדולה הגיעו הקוביות האלה, עטופות וארוזות, מסודרות בארגון מופתי וארוזות בשלמות. ואני, שתמיד אומרת שאסור להתייחס למועמדים ומשרות כמו קוביות ומשבצות לא יכלתי להימנע מלחשוב על כמה דומה המלאכה של המתקין למלאכה שלנו.

יום שלם הוא עמל על ההתאמה של כל הקוביות האלה למטבח שלנו. הוא עיגל, שייף, ניסר. דייק עד קצה גבול היכולת, שלא נראה שיש מקומות שבהן הרצפה עקומה ושיש מקומות שבהן הקיר רחוק מלהיות ישר. מיותר להגיד שבסוף התוצאה היתה מושלמת.

ומה הפשט? למשרה יש את הדרישות שלה. היא חייבת להכיל את כל התפוקות והדרישות שיש מהמשרה. למועמדים יש עולם שלם של יכולות. ההשכלה, הניסיון, האישיות, הרקע המקצועי. היכולת לעשות את החיבור בין המועמד למשרה יכולה להיעשות רק ביד מאומנת ובעין מכבדת. כזו שמחייבת מקצוענות ודיוק. הבנה והכלה. אומנות הבנת בני האדם. החיבור הזה צריך להיעשות בידי מקצוענים. צריך להבין איפה אפשר שהחיבור יעשה ברגישות, איפה תשומת הלב לפרט מסוים בקורות החיים שהוא המנצח. הרי במקרה שלנו מדובר בא.נשים ולא בקוביות עץ.

אל תתנו לאף אחד לגעת בקריירה שלכם/ן אלא אם אתם משוכנעים שמדובר באומן. כזה שיודע להבין ולקרוא. להסביר ולמצוא את מה שנכון לכם בדיוק רב כעובדים, רק מה שמדויק לכם כמעסיקים.

צוות מגייסת

אומנות בגיוס

לראות את האחר

לדעת לראות את האחר.
במערכות היחסים שאנחנו מנהלים, אנחנו בדרך כלל, ובאופן נורמלי, בוחנים ומרגישים איך הדברים ביחס אלינו. ומה עם האחר? מה עם הצד השני?
בראיונות עבודה זה מאד משמעותי. לדעת להקשיב. לשמוע מה שהצד השני אומר.
לכל המגייסות שהכשרתי עד היום תמיד לימדתי (והן היו מגייסות, הלוואי ויבוא גם המגייס), להקשיב למה שהמועמד אומר. שום דבר לא נאמר סתם וכל דבר מוביל לעולם מלא שהוא המועמד שלנו.
לא להיות בוחן כליות ולב, אלא פשוט להקשיב.
זה עובד גם ביחסים בינאישיים. לא רק בראיונות. לשמוע מה שהצד השני אומר ולהקשיב לו. לדעת מה יעשה לו טוב כי זה חשוב לנו. זו נתינה עצומה לדעת להקשיב באמת.
בראיון הבא שתקיימו, שחררו את רשימת השאלות שלכם. תנו למועמדים להשמיע ותקשיבו. קחו את זה משם. ותגלו שאפשר לייצר חווית ראיון אחרת לגמרי ולהגיע לגיוסים מעולים.

4 עקרונות בסיסיים לכתיבת קורות חיים

ביום יום, אנו קוראות עשרות קורות חיים.
מפעם לפעם אנו נתקלות בשאלות לגבי קורות החיים, איך לכתוב? מה לכתוב? איזה פורמט? אז הכנו לכם/ן פוסט גזור✂️ ושמור 💾

שילחו את קורות החיים שלכם/ן בפורמט WORD פשוט, אנו יודעות שאומרים לכם להתבלט, אך זה לא רלוונטי, רוב חברות ההשמה והאירגונים, משתמשות
במערכות גיוס, כל קורות החיים נשפכים לשם ומופיעים בפורמט אחיד, אך מה שעלול לקרות, שתשלחו את קורות החיים שלכם בפורמטים שהמערכת אינה קולטת ותופיעו בג'יבריש וחבל.

מגייסת שקוראת עשרות קוראות חיים צריכה שהן יהיו בפורמט נקי ומסודר, שיטת הכותרת והבולטים היא שיטה מצוינת ומאוד נעימה לעין גם אחרי ה- CV ה 30 שקראנו.

שילחו את קורות החיים שלכם/ן למשרות אליהן אתם/ן מתאימים/ות, אם החלטתם/ן בכל זאת לנסות ללא קשר זה מבורך אך קחו בחשבון שכנראה לא יחזרו אליכם בעניין משרה זו.

שימו לב לדרישות החובה במשרה, במידה ואתם עונים על דרישות עליהם שילחו את קורות החיים.

אל תתיאשו, להפך המשיכו לנסות בסוף המשרה שלך תתפס בחכה אותה שלחת, הסיכוי שלך עולה כאשר אתה מדייק את עצמך.
צרפנו לכם/ן 4 עקרונות בסיסים לכתיבת קורות חיים פעלו לפיהם, זה מנצח!

No alt text provided for this image

תאמינו בעצמכם/ן

"יש סיבות לכל דבר, יש חלום שלא נגמר, בסוף הדרך עוד תהיה מאושר."

יש לנו מליון ואחת סיבות לא להיות מאושרים, אלפי סיבות לחפש איפה אנחנו לא בסדר, ומה לא מתאים בדרך שאנחנו מנסים ללכת בה.תעצרו.קחו נשימה עמוקה ותזיזו את הרעשים מהראש. יש לי הצעה אחרת. יש לי דרך חדשה לחפש את המשך הדרך. תתחברו לחלקים הטובים שבכם. תבחרו לקום כל בוקר ולהאמין. להאמין ביכולות שלכם, בניסיון שלכם, בערכים ובתבונה. אני רואה כל יום כל כך הרבה אנשים שהתקפלו. תזדקפו. במקום שאליו לא תגיעו זקופים, לא יאפשרו לכם להזדקף לעולם. זה מי שאתם. מצויינים, טובים, ראויים, איכותיים, מנוסים. אנשי מקצוע. זה מי שאתם גם בחיים האישיים שלכם. עושים הכי טוב שאפשר.

תראו, עכשיו זה צהרי היום. בפעם הבאה צהריי היום יהיו מחר. לא חבל? זה לא לחיות בלהלה לנד. אני לא באמת רוחניקית ואין פה תיאוריה קוסמית נסתרת. יש פה פרקטיקה פשוטה שנשענת על "אם אין אני לי, מי לי". שבו על המחשב, צרו קשר, שלחו את המיילים שלכם, האמינו במוצר הנפלא שנקרא "אני" וצאו לשווק אותו הכי טוב שאתם יכולים. אם לא ענו לכם זה לא בגלל שאתם לא עושים עבודה טובה, זה בגלל שאנחנו מוקפים בהמון אנשים מצויינים ולכל אחד מחכה ההזדמנות הנכונה שלו.רק תעשו לי טובה אישית אחת קטנה – תאמינו בעצמכם. את השאר נדע לעשות אתכם יחד.

המאפשרים והלא מאפשרים

עולם הגיוס, בעיני, נחלק לשניים. המאפשרים והלא מאפשרים.

המאפשרים הם אלו המחפשים לראות מה מתאים במועמד/ת. איך החיבור לארגון, לתפקיד, למנהל, ל- DNA, לדרישות השכר, איך לוקחים את הדבר הנפלא הזה הקרוי מועמד/ת ונותנים לו/לה את ההזדמנות הכי טובה לתפקיד.

עבורי, הקריטריונים הנכונים לגיוס מתחילים במוטיבציה וכימיה. כשזה נמצא, אפשר להתגבר על המון פערים אחרים.כמובן שאנחנו מדברים בגבולות ההיגיון. לא אגייס בנקאי/ת לתפקיד של חוקר/ת מח (למרות שמפגשי בנקאים/יות עם לקוחות יכול לתת המון ערך מוסף לתפקיד:-), אבל בגדול, אתם בטח מבינים את כוונתי.בצד השני יש את הלא מאפשרים. אלה שמרגישים שהתפקיד שלהם הוא לחפש את המועמד/ת הכי נכון, הכי מדויק/ת, זה שעונה על כל הקריטריונים הנדרשים ולא מעיזים/ות לעשות משהו קצת אחר. הם/ן בד"כ אלו שישאלו אתכם/ו את כל השאלות בסגנון של – מה אתם/ן לא, איפה נכשלתם/ם, מה לא הספקתם/ן ועוד. אני לא שופטת, יש אנשי/נשות גיוס מעולים/ות כאלה וכאלה. זה עניין של גישה והשקפת חיים. איזה חצי של הכוס אתה מעדיף לראות בדרך להצלחה.

אני מודה, כשהייתי מגייסת צעירה יותר ומנוסה פחות חששתי כשהבנתי שאני מהמאפשרים. הזמן והניסיון לימדו אותי שבכל מקום שבו אני יכולה לאפשר לגישה החיובית להוביל אותי, שם אני בוחרת להיות.מסתבר שזה לא רק בגיוסים, אבל זה כבר לדיון אחר.

מגייסת על כל הצוות המקצועי שלה עובדת, מראיינת ומגייסת על פי אסכולה זו. אנחנו מאפשרות.כל מועמד/ת שנשוחח איתו/ה ידע שהגישה שלנו היא למצוא את ההתאמה, את מה שיכול לעבוד, את מה שיכול להתאים.החיים מחייכים כשבוחרים לראות את הטוב 🙂I am an enabler:-)

עליה לניאדו

מנכ"ל משותף