בלוג מגייסת

4 עקרונות בסיסיים לכתיבת קורות חיים

ביום יום, אנו קוראות עשרות קורות חיים.
מפעם לפעם אנו נתקלות בשאלות לגבי קורות החיים, איך לכתוב? מה לכתוב? איזה פורמט? אז הכנו לכם/ן פוסט גזור✂️ ושמור 💾

שילחו את קורות החיים שלכם/ן בפורמט WORD פשוט, אנו יודעות שאומרים לכם להתבלט, אך זה לא רלוונטי, רוב חברות ההשמה והאירגונים, משתמשות
במערכות גיוס, כל קורות החיים נשפכים לשם ומופיעים בפורמט אחיד, אך מה שעלול לקרות, שתשלחו את קורות החיים שלכם בפורמטים שהמערכת אינה קולטת ותופיעו בג'יבריש וחבל.

מגייסת שקוראת עשרות קוראות חיים צריכה שהן יהיו בפורמט נקי ומסודר, שיטת הכותרת והבולטים היא שיטה מצוינת ומאוד נעימה לעין גם אחרי ה- CV ה 30 שקראנו.

שילחו את קורות החיים שלכם/ן למשרות אליהן אתם/ן מתאימים/ות, אם החלטתם/ן בכל זאת לנסות ללא קשר זה מבורך אך קחו בחשבון שכנראה לא יחזרו אליכם בעניין משרה זו.

שימו לב לדרישות החובה במשרה, במידה ואתם עונים על דרישות עליהם שילחו את קורות החיים.

אל תתיאשו, להפך המשיכו לנסות בסוף המשרה שלך תתפס בחכה אותה שלחת, הסיכוי שלך עולה כאשר אתה מדייק את עצמך.
צרפנו לכם/ן 4 עקרונות בסיסים לכתיבת קורות חיים פעלו לפיהם, זה מנצח!

No alt text provided for this image

תאמינו בעצמכם/ן

"יש סיבות לכל דבר, יש חלום שלא נגמר, בסוף הדרך עוד תהיה מאושר."

יש לנו מליון ואחת סיבות לא להיות מאושרים, אלפי סיבות לחפש איפה אנחנו לא בסדר, ומה לא מתאים בדרך שאנחנו מנסים ללכת בה.תעצרו.קחו נשימה עמוקה ותזיזו את הרעשים מהראש. יש לי הצעה אחרת. יש לי דרך חדשה לחפש את המשך הדרך. תתחברו לחלקים הטובים שבכם. תבחרו לקום כל בוקר ולהאמין. להאמין ביכולות שלכם, בניסיון שלכם, בערכים ובתבונה. אני רואה כל יום כל כך הרבה אנשים שהתקפלו. תזדקפו. במקום שאליו לא תגיעו זקופים, לא יאפשרו לכם להזדקף לעולם. זה מי שאתם. מצויינים, טובים, ראויים, איכותיים, מנוסים. אנשי מקצוע. זה מי שאתם גם בחיים האישיים שלכם. עושים הכי טוב שאפשר.

תראו, עכשיו זה צהרי היום. בפעם הבאה צהריי היום יהיו מחר. לא חבל? זה לא לחיות בלהלה לנד. אני לא באמת רוחניקית ואין פה תיאוריה קוסמית נסתרת. יש פה פרקטיקה פשוטה שנשענת על "אם אין אני לי, מי לי". שבו על המחשב, צרו קשר, שלחו את המיילים שלכם, האמינו במוצר הנפלא שנקרא "אני" וצאו לשווק אותו הכי טוב שאתם יכולים. אם לא ענו לכם זה לא בגלל שאתם לא עושים עבודה טובה, זה בגלל שאנחנו מוקפים בהמון אנשים מצויינים ולכל אחד מחכה ההזדמנות הנכונה שלו.רק תעשו לי טובה אישית אחת קטנה – תאמינו בעצמכם. את השאר נדע לעשות אתכם יחד.

המאפשרים והלא מאפשרים

עולם הגיוס, בעיני, נחלק לשניים. המאפשרים והלא מאפשרים.

המאפשרים הם אלו המחפשים לראות מה מתאים במועמד/ת. איך החיבור לארגון, לתפקיד, למנהל, ל- DNA, לדרישות השכר, איך לוקחים את הדבר הנפלא הזה הקרוי מועמד/ת ונותנים לו/לה את ההזדמנות הכי טובה לתפקיד.

עבורי, הקריטריונים הנכונים לגיוס מתחילים במוטיבציה וכימיה. כשזה נמצא, אפשר להתגבר על המון פערים אחרים.כמובן שאנחנו מדברים בגבולות ההיגיון. לא אגייס בנקאי/ת לתפקיד של חוקר/ת מח (למרות שמפגשי בנקאים/יות עם לקוחות יכול לתת המון ערך מוסף לתפקיד:-), אבל בגדול, אתם בטח מבינים את כוונתי.בצד השני יש את הלא מאפשרים. אלה שמרגישים שהתפקיד שלהם הוא לחפש את המועמד/ת הכי נכון, הכי מדויק/ת, זה שעונה על כל הקריטריונים הנדרשים ולא מעיזים/ות לעשות משהו קצת אחר. הם/ן בד"כ אלו שישאלו אתכם/ו את כל השאלות בסגנון של – מה אתם/ן לא, איפה נכשלתם/ם, מה לא הספקתם/ן ועוד. אני לא שופטת, יש אנשי/נשות גיוס מעולים/ות כאלה וכאלה. זה עניין של גישה והשקפת חיים. איזה חצי של הכוס אתה מעדיף לראות בדרך להצלחה.

אני מודה, כשהייתי מגייסת צעירה יותר ומנוסה פחות חששתי כשהבנתי שאני מהמאפשרים. הזמן והניסיון לימדו אותי שבכל מקום שבו אני יכולה לאפשר לגישה החיובית להוביל אותי, שם אני בוחרת להיות.מסתבר שזה לא רק בגיוסים, אבל זה כבר לדיון אחר.

מגייסת על כל הצוות המקצועי שלה עובדת, מראיינת ומגייסת על פי אסכולה זו. אנחנו מאפשרות.כל מועמד/ת שנשוחח איתו/ה ידע שהגישה שלנו היא למצוא את ההתאמה, את מה שיכול לעבוד, את מה שיכול להתאים.החיים מחייכים כשבוחרים לראות את הטוב 🙂I am an enabler:-)

עליה לניאדו

מנכ"ל משותף

איך צולחים גיוס והשמת בכירים

גיוס והשמת בכירים הוא תהליך מורכב ומקצועי, ולכן מי שעושה אותו צריך/ה להיות מקצוען/ית בתחומו/ה. נטע ועליה, מנכ"ליות משותפות במגייסת נשאו עמדות בכירות בעברן המקצועי, כל אחת תחומה ובעולם תוכן שונה. הן בעלות רקע של עבודה בארגונים ועל כן מבינות איך ארגון פועל מבפנים, כיצד מתקבלות החלטות, מה נדרש על מנת להשים מועמד/ת בכיר/ה בארגון.

אנחנו אוהבות לגייס למשרות בכירות. גיוס בכירים מאתגר אותנו, במובן הטוב של המילה. אנחנו מגייסות את כל הידע שרכשנו, הניסיון והכלים שיש ברשותנו כדי לצלוח את המשימה. אנחנו חופרות בלינקדאין, מפעילות את רשת האנשים שאנחנו מכירות בעולם התוכן הרלבנטי, עוברות על קורות חיים ופונות למועמדים/ות שלנו מהעבר הקרוב והרחוק.

מצד אחד גיוס והשמת בכירים הוא תהליך דומה לזה של גיוס כל מועמד/ת לכל משרה אחרת. מבחינת תהליך הגיוס, הראיון האישי, הליווי, המקצוענות – כל אלו זהים להשמה של כל משרה אחרת. אך מצד שני תהליך גיוס בכירים דורש שימת לב מיוחד, הקפדה יתרה על דיוק, התאמה אישיותית בין המועמד הבכיר לבין המנכ"ל, יו"ר הדירקטוריון של החברה או מייסד החברה. החיבור האישיותי חשוב מאין כמותו והוא חיבור שאנחנו במגייסת יודעות לעשות על הצד הטוב ביותר.

אנחנו כמגייסות יודעות לתת את המענה שאתם זקוקים לו במציאת המעומד המתאים לתפקיד הבכיר. יש לנו את הכלים להעריך את יכולות המועמד/ת, לערוך ראיון עומק מקיף ומקצועי, את היכולת לבחון את היכולות הבינאישיות שלו ואת התאמתו לארגון שלכם. עשינו זאת פעמים רבות ובהצלחה רבה. התהליך הוא דיסקרטי, מהיר ומקצועי. גיוס והשמת בכירים  זה המקצוע שלנו. נסו אותנו. בטוחות שתהיו מרוצים/ות. שנים בהן רכשנו ניסיון וידע מקצועי, הפכו אותנו למובילות בתחום השמת בכירים בעולמות תוכן שונים ומגוונים.

אנחנו במרחק שיחת טלפון מכם. התקשרו ונשמח לעזור: 09-7799009

איך בוחרים חברת גיוס ומשאבי אנוש ?

כמנהל/ת משאבי אנוש או רכז/ת גיוס יש לך שלל משימות יומיות, שבעיות וחודשיות. את והצוות שלך מנסים/ות לגייס עובד/ת כבר מספר רב של שבועות ולא מצליחות/ים במשימה. המנהל/ת המקצועי/ת יושב/ת לך על הראש, המגייס/ת לא מצליח/ה לטייב קורות חיים, כל יומיים נכנס/ת עובד/ת שמביא/ה קורות חיים של מישהו/י שהוא/היא מכיר/ה במטרה לאייש את המשרה ויש לכן/ם עוד 1000 משימות אחרות לבצע. עברו שבועות ואת/ה טובע/ת בים קורות החיים, רובם לא רלבנטיים למשרה, מהמחלקה המגייסת נשמעים קולות של חוסר שביעות רצון והלחץ למצוא את העובד שימלא את התפקיד הנחוץ כל כך רק גובר. הצילו!!

מה לעשות? אל מי לפנות?

ההמלצה שלנו: פנו ל חברת גיוס ומשאבי אנוש. פנו אלינו למגייסת.

1 – אנחנו מתמחות בגיוס. גיוס זה מה שאנחנו יודעות לעשות הכי טוב

2 – עבדנו בעולמות משאבי אנוש בארגונים גדולים, כך שאנו מבינות ומכירות את עולמם של הלקוחות שלנו

3 – נספק לכם את המענה המדויק, הטוב, האישי והמקצועי ביותר

4 – נשלח אליכם/ן קורות חיים של מועמדים/ות מתאימים/ות להגדרת המשרה, נראיין אותם/ן ראיון עומק, נסביר להם את תנאי המשרה ודרישותיה ונעשה עמם/ן תהליך של תיאום ציפיות

5 – נלווה אתכם/ן, הלקוחות שלנו, לאורך כל התהליך. נצעד אתכם יד ביד, נתמוך, נחדד, נדייק יחד אתכם את המשרה ואת המועמדים

תנו לנו, למגייסת, לעשות את העבודה בשבילכם/ן. אנחנו לא עוד חברת גיוס ומשאבי אנוש. אנחנו חברת גיוס ומשאבי אנוש שמביאה לכם/ן ערך מוסף גבוה העוזרת לכם/ן לקדם את העסק שלכם/ן על ידי מציאת העובדים/ות הנכונים עבורכם/ן. התהליך שלנו חוסך לכם/ן זמן ומשאבים.

אנחנו במרחק שיחת טלפון אחת מכם/ן. התקשרו ונשמח לעזור 09-7799009

רק מילה טובה

אפילו בשרב הכי כבד..
לא פעם זה קשה, אבל לרוב מילה טובה, מיד עושה לי טוב
רק מילה טובה, או שתיים לא יותר מזה.

מתי בפעם האחרונה אמרתם מילה טובה?

קורות החיים שלך נראים מצוין
את/ה מועמד/ת נהדר/ת
יש לך קריירה נהדרת
עשית עבודה מצוינת
אני גאה בך
שיהיה יום טוב

רק מילה טובה, בינתיים, לא יותר מזה

זה שריר. כמו מרתון
רוצו אותו
זה לא פוגע במקצועיות של איש.ה, זה לא מקטין או מוריד מכבודו של איש.ה
רק מילה טובה!!!

גיוס בימי קורונה

חשבתי על המשמעות של להיות מנהל/ת משאבי אנוש בימי קורונה אלו.
אני אהבתי "לגעת" באנשים בארגון שלי.
אהבתי להגיע בבוקר ולהסתכל. מי הגיע מוקדם, מי כבר חנה בחניון. את מי אני פוגשת במעלית ואיך נראה החיוך של המזכירה בכניסה. סיקרן אותי לראות מי יושב במוקד ביום ראשון בבוקר ואלו עמדות מסחר מאוישות ראשונות.
השאלות, המבטים, החיוכים, אפילו את אלה שאוהבים "סתם לקשקש" על הבוקר.
למה ג' עצוב ועם איזו מוטיבציה הגיע א' למשרד אחרי השיחה של אתמול.
הדלת של המשרד שלי היתה תמיד פתוחה, למעט מצבים בהם אי אפשר היה להשאיר פתוח,
אהבתי את זה. מאד.
היום אני במקום אחר, אבל לא מפסיקה לחשוב איך הייתי מסתדרת אם הייתי מנהלת משאבי אנוש בארגון שעובד מהבית. איזה אתגר ענק ולא פשוט, לא לראות פנים, לא להרגיש דופק.
כן, זה יכול להיות סבבה לעבוד יום בשבוע מהבית, אבל המהות של משאבי אנוש זה להיות המד דופק של המשאב הכי חשוב בארגון. העובדים.

אני לא יודעת איך הייתי מתמודדת ובטח לא יכולה לשפוט, אבל מעריכה מאד את אלו שלומדים ולומדות להתמודד בימים אלו עם הקושי והמורכבות ושומרים/ות על המקצועיות והחשיבות שלו בארגונים השונים.

הדרך לראיון איכותי

כשהתחלתי לראיין לפני…שהיו לי קמטים:-) התרגשתי מכל ראיון.
ההזדמנות להכיר, לשמוע, להיחשף לעולמו/ה של המועמד/ת
שנמצא/ת מולי.
מהר מאד הבנתי שאני מחפשת את הדרך לאפשר לכל מועמד/ת להתקבל לעבודה.
ראיינתי ממקום מאד מאפשר. חיפשתי למצוא את ההתאמה.
לקח לי קצת זמן ללמוד שהתפקיד שלי הוא לא רק לאפשר. מאידך גם לא רק לפסול.
תפקיד המראיין/ת הוא לבחון.
לנסות לזהות אם יכולה להיות התאמה – לדרישות המקצעויות, ליכולות, לסביבה הארגונית.
האם יש שפה משותפת, האם ניתן יהיה לחבר בין המועמד/ת לתפקיד, למנהל/ת ולארגון.

בסוף בנוסחה שלי יש שני מרכיבים מרכזיים – מוטיבציה וכימיה. אם ניתן לזהות את שני המרכיבים אזי יש לנו התאמה מנצחת.
זה לא פשוט, לא נולדים עם היכולת. זה אימון מתמשך של ראיונות והיכרות עם תפקידים וארגונים.
אבל כשזה מצליח תחושת הסיפוק וההצלחה – הם עצומים!!!

להיות מגייסת זה לחפש כל יום, כל היום את אותם רגעי סיפוק שבהם עשינו את ההתאמה הנכונה הזו בין הלקוחות שלנו. מועסקים/ות ומעסיקים/ות ומעל הכל -א.נשים

בכוורת של מגייסת

פוסט לא קונבנציונלי בעליל
מכירים את הסרטונים האלה שמתארים איך מייצרים עיפרון? איך נראית הרכבה של פורש מפוארת? איך עושים עוגיות עם ריבה?
אני רוצה להכניס אתכם למפעל שלנו. איך נראית מלאכת גיוס של משרה.

כשמתקבלת משרה חדשה במגייסת, כל הכוורת רוחשת. כולן נענות לאתגר, וכל אחת נרתמת למשימה בחלקה.
של מי המשרה? איפה מפרסמים? את מי מכירים? את מי כבר גייסנו? הכנת המודעה ופרסום שלה בכל האמצעים, הד האנטינג, לינקדאין, מאגר, שיחות, ראיונות, בדיקות, שיחות ממליצים ועוד ועוד ועוד.

אנחנו אוהבות את זה, מתרגשות מזה ולא מפסיקות לנסות ולנסות ולנסות.
נרקמות פה מערכות יחסים נפלאות עם מגייסים ומגייסות מקצועיים. מנהלים ומנהלות שיודעים להעריך עשייה מקצוענית ואיכותית. אנחנו מפספסות לפעמים, לא תמיד הגיוס מצליח אבל אנחנו תמיד שם למען הלקוחות שלנו. 100% מחוייבות, 100% מסירות ו-100% אמינות.
תהיו שם גם אתם/ן בשבילנו.

אל תתנו לנו לעבוד סתם.
אל תפתחו לנו משרות שאתם/ן לא בטוחים/ות שאתם/ן רוצים/ות לגייס.
אל תעשו באמצעותנו ניסויים.
אל תתעלמו מאיתנו ומהמאמצים שלנו כי נדמה לכם שאתם יכולים.
אל תתעלמו מההודעות שלנו כי לא אנחנו הן העניין. אנחנו רק מייצגות אנשים שמחכים מכם לתשובה, למענה.

גם לא זו תשובה.

לצערי זה קורה גם בימינו.
עכשיו כשאתם/ן מכירים/ות את "פס הייצור שלנו", תנו לנו, ולכל המגייסים עבורכם את המקום הנכון והראוי בתהליך.

השמות בתקופה מאתגרת

אתם שומעים רגע?
זה לא אתם!!!
זה לא נכון להגיד לכם שבגלל שקו"ח לא טובים, הדרך שבה אתם מציגים את עצמכם, החיפוש הלא נכון, אתם ואתם ואתם ואתם – שבגלל זה אתם לא מוצאים את התפקיד הבא שלכם.

אנחנו חווים שוק העסקה חדש בתקופה הנוכחית. אתגרים חדשים, הזדמנויות ואכזבות. מעסיקים שלומדים, מועמדים שמתלמדים, הכל משתנה לנו לנגד עיננו.
אז מה עושים עם כל זה?

קודם כל תזדקפו. תביטו על עצמכם במראה, או קראו שוב את קורות החיים שלכם.
אתם זה מה שכתוב שם. אולי הניסוח לא מושלם, אולי אפשר לתקן שורה או שתיים, אבל אלו הם חייכם שם, ואם לרגע אתם לא מתאימים למשרה אחת או שתיים, אל תתנו לאיש למחוק את מי שאתם.
אתם מצוינים, מוכשרים, מקצועיים, ואם לא תתאימו למשרה אחת ולא לשנייה, בטוח תתאימו לזו שתהיה אחרי זו, או אחת נוספת.
אתם רק צריכים לזכור – זה קל מאד להגיד לא
תגידו לעצמכם כן, ועוד כן ועוד כן ועוד כן עד שתגיע המשרה הנכונה.
זו שתתאימו אליה כמו שאתם, עם היתרונות ועם החסרונות ועם עוד אלפי השאלות שמראיינים/ות שואלים
רוצים לרגע לדבר איתנו כדי להתיישר? להזדקף? אנחנו פה
רוצים רגע לשתף? אנחנו פה
רוצים לדהור איתנו לשקיעה – פחות הקטע שלנו, אבל נעזור לכם להגיע:-)
תמצאו את הדרך הנכונה לעזור לנו למצוא לכם את הדרך הנכונה.

למען הדיוק כל מה שנכתב פה מכוון למועמדים ומועמדות כאחד ואחת